Iza Koprowiak to znana dziennikarka sportowa. Pierwsze doświadczenia zawodowe zbierała w „Gazecie Iławskiej” oraz będąc stażystką w „Przeglądzie Sportowym”. Z tym drugim tytułem jest związana jest do dzisiaj. Prowadzi w tej gazecie popularną rubrykę „Chwila z”, w których często rozmawia ze swoimi gośćmi na trudne i poruszające tematy.

Jej ulubioną dyscypliną sportową jest piłka nożna. Często relacjonowała mecze piłkarskie Polonii Warszawa. Zagorzali fani futbolu na pewną kojarzą ją jako współautorkę głośnej biografii Arkadiusza Onyszki pod tytułem „Fucking Polak. Nowe życie”. W książce nie bała się poruszać ciekawych historii związanych z polskim środowiskiem piłkarskim przełomu wieków, dotyczących tak znanych zawodników jak Marek Jóźwiak, Artur Wichniarek czy Marek Citko..

Iza Koprowiak znana jest z tego, że nie boi się poruszać trudnych i ważnych tematów. I nie chodzi tylko o życie największych gwiazd sportu. Jej osobiste wyznanie, o tym jak była molestowana i poniżana w pracy przez swojego redakcyjnego kolegę zszokowało dziennikarski świat w Polsce. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju, po którym znany dziennikarz „Przeglądu Sportowego” musiał pożegnać się z pracą.

Pod koniec 2020 roku Koprowiak została zakażona koronawirusem. Przebieg choroby u dziennikarki był bardzo ciężki. Silne bóle całego ciała i problemy z oddychaniem sprawiły, że do dzisiaj Iza z przerażeniem wspomina tamte chwile.

Na szczęście dzisiaj już wszystko ze zdrowiem Koprowiak w porządku i znowu możemy dzięki niej poznawać kulisy polskiego sportu.