Olaplex opinie są bardzo zachęcające. Preparat ten został okrzyknięty ubezpieczeniem dla włosów. Przede wszystkim Olaplex to dogłębne regeneracja. Czym jest Olaplex? Jak go stosować? Przekonajmy się.

Działanie Olaplex

Wiemy już, że Olaplex opinie są pozytywne. Chętnie chciałybyśmy przekonać się o tym na własnej skórze. Tak naprawdę Olaplex jest zestawem do niedawna trzech, a obecnie pięciu produktów, z których dwa bezpośrednio są przeznaczone do stosowania w salonie fryzjerskim podczas rozjaśniania włosów czy też zabiegu koloryzacji, a trzy służą do domowej pielęgnacji. Żaden nie ma odpowiednika w innych produktach obecnych na rynku, co ma związek z samym sposobem działania.

Podczas zabiegu rozjaśniania włosów czy też farbowania zostają zerwane wiązania dwusiarczkowe, jakich znajdują się tysiące w każdym włosie. Pomiędzy cząsteczkami wodoru oraz siarki tworzą się wówczas dwa wiązania pojedyncze. Później nastąpić mogą dwie reakcje.

Co to za reakcje?

Pierwsza reakcja jest prawidłowa oraz bezpieczna dla włosów. Chodzi o sparowanie wiązania pojedynczego pomiędzy wodorem i siarką a cząsteczką tlenu. Druga jest sparowaniem obu tych cząsteczek z trzema dokładnie cząsteczkami tlenu. Ta reakcja nie jest już dla włosów bezpieczna, ponieważ siarczanowa grupa, która powstaje w jej następstwie, tworzy cystynowy kwas, który eliminuje białko z samego wnętrza włosów.

To jej Olaplex właśnie zapobiega. Po zaaplikowaniu produktu na włosy podczas zabiegu fryzjerskiego wyszukuje on wiązania pojedyncze pomiędzy cząsteczkami siarki i wodoru oraz je naprawia, tworząc dwusiarczkowe wiązania. Zapobiega w ten sposób niekorzystnej reakcji.