Katarzyna Pakosińska jest polską komiczką i aktorką, najbardziej znaną ze współpracy z popularną polską grupą komediową Kabaret Moralnego Niepokoju. Grupa zabawia publiczność od początku XXI wieku swoją wyjątkową satyrą i humorem, a Pakosińska jest kluczowym członkiem grupy od samego początku.

Urodzona w Warszawie w 1981 roku, Pakosińska dorastała w rodzinie aktorów i performerów. Od najmłodszych lat pociągała ją komedia, a już w szkole średniej zaczęła występować w stand-upie. Po ukończeniu studiów uczęszczała do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, gdzie doskonaliła swoje umiejętności aktorskie i nadal występowała w komediach.

W 2003 Pakosińska dołączyła do Kabaretu Moralnego Niepokoju, grupy młodych komików, którzy chcieli przesuwać granice polskiej komedii. Grupa szybko zyskała zwolenników dzięki swojemu ostremu i lekceważącemu humorowi, który dotyczył wszystkiego, od polityki po popkulturę. Katarzyna Pakosińska stała się jedną z najpopularniejszych wykonawczyń grupy, znaną z bystrego dowcipu i umiejętności improwizacji na scenie.

Przez lata Kabaret Moralnego Niepokoju stał się w Polsce fenomenem kulturalnym, a miliony fanów oglądają ich programy telewizyjne, kupują ich płyty i biorą udział w ich występach na żywo. Popularność grupy wynika z chęci podejmowania kontrowersyjnych tematów i kwestionowania norm społecznych.

Pakosińska była kluczową częścią sukcesu grupy, wnosząc swój wyjątkowy humor i energię do każdego występu.