Na pewno słyszeliśmy o takim drzewie jak wierzba krucha. Warto zapoznać się z nią nieco bliżej, jak i także z jej zastosowaniem.

Przede wszystkim zielarstwo

Wierzba krucha wykorzystywana jest przede wszystkim w zielarstwie. Właściwie to chodzi o korę. Napary z kory kruchej wierzby są polecane w przypadku stanów osłabienia, przeziębień oraz także bólów głowy. Ma zbliżone działanie do aspiryny aptecznej. Jako lek naturalny nie ma kompletnie problemu z podrażnieniem żołądka, co się zdarza w przypadku leków z apteki. Warto także wiedzieć, że wierzby są miododajnymi roślinami. Szczególnie chodzi o te gatunki, która dosyć wcześnie zakwitają. Wierzbowy miód ma delikatny smak, jak i także jasny kolor.

Jak widzimy na załączonym obrazku zastosowań jest sporo. Można z nich skorzystać. Wierzba krucha to naprawdę świetne drzewo, które warto mieć w swoim ogrodzie. Bądźmy jednak świadomi potężnych rozmiarów. Musimy mieć naprawdę spory ogród, aby móc się cieszyć tymże drzewem w swoim ogrodzie. Pamiętajmy o tym.Zobacz więcej na temat wierzba krucha na portalu dom-i-wnetrze.pl.