Uważana jest za jedną z łatwiejszych roślin w uprawie i nie powinna stwarzać większych problemów. Może osiągać naprawdę okazałe rozmiary. Ma ciemnozielone, dłoniasto złożone liście, składające się z 7–9 listków. Mowa o… szeflerze.

Szeflera drzewkowata (Schefflera arboricola)

Lubi widne miejsca, ale nie bardzo nasłonecznione. Odpowiednie dla niej podłoże, to takie, które jest przepuszczalne, nieutrzymujące wilgoci. Podlewać powinniśmy ją wodą miękką np. deszczówką, ale nie twardą wodą z kranu. Roślina ta nie lubi nadmiaru ani niedoboru wody. Jej zapotrzebowanie na wodę można określić na podstawie ilości posiadanych liści.

Jeśli chcemy zabrać się za mycie liści rośliny doniczkowej, możemy to zrobić przy użyciu wilgotnej szmatki, wkładając roślinę pod prysznic, zanurzając w wodzie jej część nadziemną, wystawiając roślinę na zewnątrz nawet na kilka godzin podczas łagodnego deszczu lub spryskując wodą ze spryskiwacza (należy pamiętać wówczas, aby nie zostawiać kropelek wody na powierzchni liści).Zobacz więcej na temat szeflera drzewkowata na portalu dom-i-wnetrze.pl.