Musimy wiedzieć, że pomimo swojej nazwy dieta ketogeniczna przepisy posiada menu niezbyt dietetyczne i naprawdę bardzo mocno rozbudowane. Ta dieta bez większej ilości węglowodanów dopuszcza naprawdę bardzo dużo produktów, które w standardowych odchudzających dietach są całkowicie wykluczane.

Na czym powinien się koncentrować jadłospis diety ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna przepisy koncentrują się na przeróżnych pokarmach. Jednym z nich są jajka. Najlepszym wyborem są cała jaja organiczne. Należy także sięgnąć po drób, a więc po indyka oraz po kurczaka. Można sobie także pozwolić na tłuste ryby. Mowa tutaj o makreli, śledziu oraz łososiu. Jeśli chodzi o mięsko, to można sobie pozwolić na dziczyznę, wołowinę karmioną trawę, podroby czy też wieprzowinę.

Należy także pokusić się o nabiał półtłusty. Wyróżniać tutaj możemy śmietanę, masło oraz twaróg. Nie bójmy się także serów pełnotłustych takich jak mozzarella, koziego sera, cheddara czy też sera śmietankowego. Pokuśmy się do tego o nasiona oraz o orzechy. Świetnie się sprawdzą migdały, orzechy makadamia, nasiona dyni, orzechy włosie, siemię lniane czy też orzeszki ziemne.

Czy do diety ketogenicznej należy się przygotować?

Jeśli się zmagamy z otyłością czy też nadwagą, to nie róbmy niczego na własnej rękę. Od razu powinniśmy się zgłosić do lekarza. Jest to takie ważne, ponieważ zostaną nam wykonane badania, które pomogą wskazać czy nie mamy jakiś przeciwwskazań do wprowadzenia takowej diety. Chodzi między innymi tutaj o choroby wątroby, nerek czy też dnę moczanową. Jeśli nasze wyniki się okażą naprawdę dobre, to możemy bez żadnego problemu rozpocząć swój jadłospis tygodniowy diety ketogenicznej.