Na pewno spotkaliśmy się z symbolem jakim jest Oko Horusa. Cóż to takiego? Egipskie Oko Horusa jest to symbol, który przede wszystkim pełnił funkcję ochrony. Nic dziwnego, że pojawia się obecnie jako talizman oraz jako ciekawa biżuteria. Powiedzmy sobie o tym symbolu nieco więcej.

Pozbywanie się złej energii

Przede wszystkim Oko Horusa miało za zadanie odbijać moc odbijania złej i czarnej energii. Do tego było odpowiedzialne za odbijanie złorzeczeń oraz także zazdrosnych spojrzeń.

Oko Horusa było noszone jako talizman czy też jako biżuteria od wielu, wielu lat. Powodowało, że złe uroki oraz nieszczęścia wracały do osób, które nam im życzyły. Symbol ten miał również moc uzdrawiania. Talizman ten nie tylko miał przyspieszyć leczenie, ale także uśmierzać ból oraz przywracać nam siły witalne. Był bardzo chętnie wykorzystywany przez szamanów z Egiptu. Nie tylko był używany jako element leczenia, ale także pewnego rodzaju antidotum na różnego rodzaju dolegliwości.

Pamiątka z wakacji

Będąc chociażby na wakacjach w Egipcie poszukujemy ciekawych pamiątek charakterystycznych dla danego miejsca. Na pewno takimi pamiątkami będą kolczyki, wisiorek czy też breloczek z Okiem Horusa. Oczywiście możemy w to wierzyć czy też nie, ale dobrze mieć taki symbol. Poza wszelkimi aspektami, o których już powiedzieliśmy, to także musimy przyznać, że symbol ten jest bardzo ładny. Podoba nam się on i chętnie będziemy go nosić w uszach, przy bransoletce czy też na szyi. Tego rodzaju pamiątka będzie strzałem w dziesiątkę.