Wojciech Weiss pięknie rysował

Wyjątkowe dzieła wyszły spod jego ręki. Studiował w ASP w Krakowie, aż doszedł do stanowiska profesora i rektora. Tworzył wyjątkowe pejzaże oraz akty. Malował farbami olejnymi i pastelami, nieobce były mu grafika, akwarela i fotografia. Szkicami także się parał. W jego dziełach widoczna bywała fascynacja Japonią i jej sztuką.

Wyjątkowe obrazy Weissa

Wojciech Weiss tworzył obrazy autoironiczne, zmysłowe, pełne onirii. Jego dzieła były fantastyczne i prozaiczne – tworzył w takich dwóch nurtach. Wybierał i dobierał barwy, a inspiracją do malowania były podróże. W 1896 roku przejechał Polskę, Czechy, Austrię, Węgry. Zwiedzał Paryż i Luwr. Podróże dały mu ogromną inspirację do malowania. Coraz więcej osób doceniało jego działania i chętnie go wspierało. Był człowiekiem postępowym – brał udział w plenerach malarskich ze swoimi uczniami i studentami, popierał idee feministyczne, co w ówczesnych czasach było nowinką. Działał solidnie, dobrze, wyjątkowo. Jest autorem tak słynnych dzieł, jak Melancholik, Wiosna i Demon. Malował przepiękne dzieła i nadawał im wyraz. Niejedna osoba docenia to, co piękne i chętnie rozkoszuje się takimi obrazami.

Ironia była obecna w jego obrazach

Dzieła Weissa znajdują się w muzeach oraz galeriach, nadal są chętnie oglądane oraz podziwiane. Nie tylko historycy sztuki interesują się nimi, lecz także przeciętni odbiorcy. To dzieła naprawdę niebanalne, o pięknej kolorystyce, cieszące oczy. Warto je podziwiać i rozkoszować się nimi. Weiss to jeden ze słynnych polskich malarzy.