Dziennikarka, Joanna Miziołek jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci rodzimego rynku mediowego, która poprzez swoje nierzadko kontrowersyjne wypowiedzi spotyka się z dużym, zarówno pozytywnym, jak i negatywnym odbiorem widzów. Od 2015 roku współpracuje z tygodnikiem Wprost.

Joanna Miziołek w mediach

Miziołek specjalizuje się w poruszaniu tematyki praw kobiet, praw człowieka oraz tematów, które w niespokojnych czasach uważane są często za niewygodne lub wręcz obejmowane są tabu i zmowami milczenia. Najbardziej aktywna jest na swoim koncie na Twitterze, gdzie w krótkich wiadomościach punktuje niesprawiedliwość i porusza tematy, o których często jest w sieci głośno.

Dziennikarka ma również bardzo aktywne konto na Intagramie i prowadzi swój FanPage na Facebooku. Jest emocjonalnie zaangażowana w każdą sprawę, o której pisze i nie boi się ani krytyki, ani czasem wręcz hejtu.

W 2016 szerokim echem odbiła się w Polsce jej wypowiedź o uchodźcach, która została wykorzystana w materiale Telewizji Polskiej, w postaci, jak twierdzi sama Joanna Miziołek – zmanipulowanej i wyrwanej z kontekstu. Zareagowała na to wyjątkowo szybko, publikując na swoim FB oświadczenie z pełnym wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji i poinformowaniem, że jej wizerunek wykorzystano niezgodnie z prawem. Efektem dalszych jej działań, poza falą hejtu było również to, że szefowa „Wiadomości” TVP przeprosiła ją za nieporozumienie.

Wraz z Robertem Felusiem jest gospodarzem programu „Mówiąc wprost”, a ich wspólne, cotygodniowe nagrania cieszą się dużą popularnością słuchaczy. Na fali tego zainteresowania otworzono również kanał youtube pod tą samą nazwą „Mówiąc wprost” i liczy on sobie dziś ponad 6300 followersów.