Cudowna receptura na wszystkie zanieczyszczenia?

Ozonowanie samochodu to proces, który przeżywa obecnie swoją szczytową fazę popularności. Doskonale nadaje się do niszczenia wirusów, choć nie tylko. Ozonowanie świetnie sprawdza się w przypadku uciążliwego zapachu papierosów, zwierząt i innych elementów, które są niemal niemożliwe do ręcznego doczyszczenia. Ozonowanie znajduje zastosowanie nie tylko w świecie samochodów, to także podstawowy sposób do dezynfekcji drobnych narzędzi (służy do tego niewielkie urządzenie, ozonator).

Ozonowanie samochodu – co można usunąć?

Pierwszą rzeczą w dzisiejszych czasach, która z zaciekłością jest usuwana przez każdego, to wirusy i drobnoustroje. Ozon, jako gaz, dotrze niemal wszędzie. Oczywiście, aby ozonowanie samochodu było bezpieczne dla tapicerki czy elektroniki, odpowiednie elementy wyposażenia powinny być zabezpieczone przez specjalistów. Należy też zadbać o prawidłowe stężenie ozonu – to także sprawa, którą zajmie się osoba świadcząca usługi ozonowania. 

Ozonowanie można przeprowadzić samemu. W tym wypadku konieczne będzie zaopatrzenie się w profesjonalny ozonator, którego koszt wyniesie od kilkuset do około tysiąca złotych. Oczywiście, ciężko mówić o górnej granicy ceny tego typu urządzeń – wszystko zależy od wymagań. 

Czyszczenie poprzez ozonowanie jest idealnym sposobem na odnowienie układu klimatyzacji. Pozbywamy się zarodników grzybów, alergenów i pleśni. Ozon jest neutralny dla zdrowia człowieka, więc warto zastanowić się nad poddaniem samochodu tej ,,kuracji”.