Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się podczas zabawy i samodzielnego odkrywania świata. Im więcej regułek, zapamiętywania „na blachę” i wkuwania – tym gorzej dla faktycznej przyjemności z rozwijania małego umysłu. Tym samym gry edukacyjne, eksperymenty dla dzieci, zabawy polegające na tworzeniu i sprawdzaniu działania różnych rzeczy, są dla maluchów tak cenne!

Jakie eksperymenty dla dzieci wybierać?

Młodzi rodzice często zastanawiają się nad tym, które z dostępnych w sklepach zestawów eksperymentalnych dla dzieci, wybrać. Tu ważną wskazówką będzie dopasowanie ich do wieku dziecka.

  • Dla najmłodszych: eksperymenty muszą być formą stawiania pierwszych kroczków w zabawie. Nie może to być nic trudnego! Warto posiłkować się certyfikatami dopasowania danych zestawów do wieku np. poniżej 3 lat, od czterech do pięciu itd.
  • Dla dzieci starszych: w miarę rozwoju ich zainteresowań wybierajmy te eksperymenty, które z jednej strony będą zgrywały się z pasjami dziecka (jeśli interesuje się kosmosem – niech to będą odkrycia kosmiczne!), a z drugiej co jakiś czas podsuwajmy im coś nowego, co dodatkowo pobudzi do działania
  • Dla nastolatków: tu warto wybrać się do popularnych w Polsce centrów nauki, które stanowią swoistą formę zabawy i eksperymentów dla wieku starszego. Nastolatki są dociekliwe, więc dla nich taka forma będzie dużo lepsza, niż zakup „zabawki”, na którą mogą się zwyczajnie obrazić.

W sklepach znajdziemy zestawy eksperymentów dla dzieci z różnej kategorii: matematyki, fizyki, chemii, biologii a nawet geografii. Każdy z nich może być inspiracją.