SUV z napędem elektrycznym 

Tesla od ponad 10 lat doskonale udowadnia, że rewolucje na zabetonowanym rynku motoryzacyjnym są wciąż możliwe. Po ogromnym sukcesie Modelu S, nadszedł czas na Teslę Model X – duży SUV, bazujący jednak na starszym sedanie. Po modelu S pozostał spadek wynoszący około 30% części, jednak – jak przyznała sama Tesla – optymistyczne założenia co do możliwości ponownego wykorzystania podzespołów były nieco przesadzone. Większość elementów trzeba było stworzyć od podstaw. 

Tesla Model X – najważniejsze zalety

Tesla Model X to SUV o osiągach sportowych pojazdów. Wersja P90D 'Ludicrous’ przyspiesza od 0 do 100 km/h w szokująco niskim czasie 3,2 sekund. To poziom McLarena F1! Warto przy tym podkreślić, iż w Modelu X zmieści się bez żadnych problemów duża rodzina z bagażami. 

Stylistycznie Model X stawia na minimalizm. Wygląd zewnętrzny w żaden sposób nie wyróżnia się z zalewu podobnych do siebie projektów. Wewnątrz dołożono wszelkich starań, by usunąć wszystko, co tylko możliwe – ostała się zaledwie deska rozdzielcza, fotele, tablet (w którym kontroluje się dosłownie wszystko) i… część kierownicy. Ta, w najdroższych wariantach, nie jest bowiem okrągła, lecz przypomina kształtem wolant samolotu. Jest to z pewnością subtelne nawiązanie do prób podboju kosmosu przez Elona Muska – założyciela Tesli.