Grzegorz Damięcki pochodzi z aktorskiej rodziny. W Jego genealogii znajdziemy wielu aktorów: jego ojciec Damian Damięcki, dziadkowie czyli Irena i Dobiesław, oraz bratanek Maciej Damięcki. Jest też spokrewniony z innym równie sławnym artystą Mateuszem Damięckim, który jest jego kuzynem. Można więc powiedzieć, że aktorstwo ma we krwi. Czym jeszcze się pasjonuje?

Zacięcie stolarskie. 

Grzegorz Damięcki wyznał przy okazji jednego z wywiadów, że gdyby nie aktorstwo to z pewnością zostałby stolarzem. Uwielbia prace manualne z drewnem. Jego garaż wypełniony jest różnego rodzaju projektami – meblami, rzeźbami i figurami. To hobby pozwala mu uwolnić stres skumulowany w ciągu dnia, jednocześnie ma poczucie wykonania czegoś fizycznego, co można komuś dać lub pokazać. Coś co zostanie przez jakiś czas po zrobieniu. 

Sport to zdrowie ale także sposób na pozytywne emocje. 

Aktor uwielbia również pilkę nożną. W czasach dzieciństwa polska kadra piłki nożnej osiągała duże sukcesy. Było to niestety w dawnych czasach, jeszcze za kadencji Pichniczka i prezesa Górskiego. Grzegorz Damięcki pozytywnie wspomina też czasy Adama Małysza (jak chyba każdy Polak). Jego spektakularne zwycięstwa w skokach narciarskich przyciągały przed ekranu nawet dzieci.