Magda Łucyan to postać, która w polskim świecie designu i modowy zasługuje na najwyższe uznanie i podziw. To prawdziwa siła niepowstrzymana – ambitna, utalentowana i odważna. Jej projekty, o niewątpliwie oryginalnym charakterze, przyciągają oko i hipnotyzują swoją unikalnością. Mimo że Magda jest już uznana na scenie międzynarodowej, nadal z niezwykłą dumą i szacunkiem mówimy o niej jako o „naszej polskiej” projektantce.

Po pierwsze warto podkreślić, iż sukces Magdy Łucyan nie zrodził się z przypadkowości. Jest on bowiem efektem ciężkiej pracy, bezkompromisowej wręcz determinacji oraz wrodzonego poczucia estetyki. Często określa się ją mianem „artystki naukowca”, co wynika z faktu, że Magda posiada zarówno umiejętność naukowego podejścia do projektowania, jak i zdolność twórczego myślenia, które przekłada na swoje projekty.

Blaskiem w koronie projektantki są bez wątpienia suknie ślubne. To od nich zaczęła swoją przygodę z modą, tworząc nie tylko efektowne, ale zarazem bardzo funkcjonalne kreacje. Każda z nich to osobna opowieść – niezwykle kobieca, delikatna, a równocześnie mocna i odważna – tak jak sama Łucyan.

Znakiem rozpoznawczym Magdy Łucyan jest zdumiewająca dbałość o detale. Nic w jej projektach nie jest przypadkowe – od materiału, przez kolor, aż po najmniejszy element dekoracyjny. Wszystko tworzy harmonijną całość, która zaskakuje i zachwyca. W jej projektach widać pełne zrozumienie dla kobiecego ciała i umiejętność podkreślenia jego najlepszych atutów. Magda Łucyan w swojej twórczości łączy elegancję z nowoczesnością, tradycję z awangardą.

Magda Łucyan to też człowiek renesansu – jej pasje i zainteresowania wykraczają daleko poza świat mody. Pasjonuje się sztuką, podróżami, literaturą. Łączy w sobie skrajności – jest perfekcjonistką, a jednocześnie docenia nieperfekcyjne piękno. „Bardzo lubię łączyć to, co wydaje się być sprzeczne, bo właśnie w takich połączeniach powstaje prawdziwe piękno” – mówi projektantka.

Trzeba przyznać, że Magda Łucyan swoją niezwykłą, twórczą energią udowodniła, iż polski design to siła, z którą należy się liczyć na arenie międzynarodowej. I nie tylko w dziedzinie mody, ale także w szeroko pojętej sztuce i projektowaniu. Jej niepowstrzymana siła twórcza, niezwykłe poczucie estetyki i nieustający apetyt na twórczą ekspresję stanowią inspirację dla innych. Przekonuje nas, że ambicje można z powodzeniem połączyć z realizacją swoich pasji i spełnieniem marzeń. Dlatego też Magda Łucyan zasługuje na miano jednej z najważniejszych postaci w polskim designie – nie tylko modowym, ale też artystycznym.