Chociaż pochodzi z Afryki, nie przepada za nadmiernym nasłonecznieniem. To powoduje blaknięcie liści, stanowiących o egzotycznym uroku tej rośliny. Intensywnie zielone, czasem szaro nakrapiane potrafią w warunkach naturalnych osiągnąć 2 metry wysokości, jednak w zaciszu domowym ograniczają się zwykle do 1 metra.

   Sansewieria cylindryczna, kwiat dla zapominalskich.

 Nie znosi nadmiaru wody. Zdecydowanie lepiej ją przesuszyć, aniżeli podtopić. Nawet ciecz w podstawce może spowodować uszkodzenie systemu korzennego. Dno donicy powinno być wyłożone warstwą żwiru lub nieco grubszych kamieni w celu ułatwienia odprowadzania nadmiaru wody.

 Słoneczko, niekoniecznie.

 Cień nie stanowi żadnego problemu, z tego powodu nadaje się do hodowli w mieszkaniach posiadających okna na wschód oraz północ. W przypadku pozostałych kierunków Sansewierię zdecydowanie należy odsunąć w głąb pomieszczenia.

 Osoby bardziej cierpliwe mogą pokusić się o kształtowanie liści w gustowne warkocze, dodające kwiatom niespotykanego uroku.Zobacz więcej na temat sansewieria cylindryczna na portalu dom-i-wnetrze.pl.